0
0
0

Труби ПНД поліетиленові

Показано з 1 по 18 із 18 (1 сторінок)
Труби ПНД поліетиленові

Труби ПНД поліетиленові

Водопровід і каналізація – одне з основних благ, які повинно мати сучасне житло, а також будь-яке приміщення, де людина перебуває тривалий час. Крім цього поставка води необхідна для багатьох господарських потреб, включаючи тваринництво і рослинництво. Сучасні матеріали дозволяють отримати доступ до самих різних матеріалів для прокладки трубопроводів і поступового переходу від металевих труб до різноманітних пластиків, що відрізняються доступністю і відносно дешевою ціною. Одним з таких видів є поліетиленові труби, серед яких виділяють один з варіантів – ПНД. При полімеризації даного виду пе застосовується низький рівень тиску.

Що таке труба ПНД

Оцінка даного матеріалу повинна проводитися після того, як споживачеві стане зрозуміло, що собою являє труба ПНД, яку зараз можна купити з доставкою без особливих проблем. Абревіатура безпосередньо вказує на матеріал – поліетилен, а також умови правильної експлуатації труби – тиск рідини, що протікає, не вище 20 Бар. Здебільшого труба пе низького тиску призначена для найрізноманітніших потреб, прокладки:

 • водопроводів,
 • газопроводів,
 • каналізацій,
 • дренажів,
 • кабелю,
 • систем зрошення,
 • обсадних систем,
 • технічних трубопроводів.

При виборі завжди виникають ускладнення, пов'язані зі співзвучними назвами матеріалів труб і їх скороченнями, а також призначенням різновидів. Так не завжди зрозуміло, чим відрізняються технічні поліетиленові труби від інших продуктів безнапірного трубопрокату. Першою відмінністю можна назвати особливості матеріалу, наприклад, поліпропілену, його значне лінійне розширення. З іншого боку, відмітною особливістю може стати вихідний матеріал, як для труб з НПВХ, де використовується первинний матеріал.

Звичайному покупцеві найбільш відомі труби для холодного водопостачання, що в своєму маркуванні містять написи: питна або технічна. Вважається, що саме маркування підтверджує якість виробів, сферу їх застосування.

Поліетиленові труби та їх різновиди

Як і будь-який виріб, труба пнд характеризується плюсами і мінусами, які потребують обліку, перед тим, як вона буде придбана. Серед позитивних моментів, що має дана труба, вирізняють наступні:

 • практично повна відсутність емісії поліетилену у речовину, що транспортується;
 • мала відносна вага;
 • гладкість внутрішньої поверхні, що знижує ймовірність утворення наростів;
 • можливість мінімізації стиків;
 • оптимальна звукоізоляція;
 • простота монтажу.

Хоча, теоретично заявлені поліетиленові труби можуть застосовуватися повсюдно, мають ряд обмежень чи мінусів:

 • розкладаються під дією ультрафіолетових променів,
 • погано переносять високі температури вище 40 градусів,
 • ламкі, можуть луснути від зовнішнього впливу,
 • певна монтажна специфіка.

Крім цього існують різновиди пе труб, які класифікуються марками поліетилену і позначаються цифрами, наприклад, ПЕ100. Марка безпосередньо вказує максимальний тиск допустимий для виробу, визначений в МПа. Вважається, що воно обумовлено товщиною стінки труби. Таке маркування дозволяє зрозуміти відмінність труби пнд від пе.

Критерієм вибору можуть стати різні параметри, для даного продукту це його лінійні розміри, такі як:

 1. Довжина.
 2. Діаметр.
 3. Товщина стінки.

Довжина може стати особливістю, адже перед покупцем може опинитися вже нарізана на відрізки труба пнд, бухта – другий варіант, що дає можливість прокладки на великі відстані без стиків. Найчастіше саме вона вибирається для придбання оптом, у цьому випадку привертає увагу ціна і спрощене транспортування. Варто пам'ятати, що в подібному вигляді продаються лише варіанти з малим діаметром до 160 мм. Перш ніж шукати, де купити відповідний товар, придивіться до того, що описується труба пнд в мм, особливо її діаметр.

Далі йде діаметр, він безпосередньо залежить від потужностей виробника і може варіюватися від 20 до 600 мм, труби пнд великого діаметру зустрічаються досить рідко. Діаметр пнд великого розміру застосовується в каналізаціях. Тут особливу роль відіграє співвідношення SDR – співвідношення зовнішнього діаметру і товщини стінки, що має труба ПНД, дест описує його в межах від 6 до 41.

Виробництво за ДЕСТ вимагає дотримання двох видів маркування: літеро-цифрового і колірного. Далеко не всі виробники дотримуються цих правил. Хоча водоводні труби повинні мати чорний колір з блакитною смугою, а газові такий же, але з жовтою, частіше в продажі зустрічаються зразки чорного або синього кольору. Так як покупців приваблює низька вартість пнд труб, вони, переглядаючи прайс, рідко звертають на подібне увагу. Якщо вона монохромна, чорна, то все вказує на технічне призначення. Особливим варіантом можуть служити двошарові конструкції, коли верхня частина – це труба оболонка пнд, а внутрішня – високого тиску.

ПНД труба для водопроводу

Підведення води – одна з можливих функцій, що має труба пнд для водопроводу, але важливо розуміти, що є умови поділу продуктів за типом протікаючої рідини. Вода, як відомо, буває:

 • питна,
 • технічна.

При цьому остання підрозділяється за сферами використання. У тій, що застосовується для опалення та гарячого водопостачання, є температура, яку обмежує сама система або тип застосованих труб. Важливо пам'ятати, що у поліетилену швидко знижується міцність під дією високих температур вище 40. Навіть при такій температурі знижується термін його експлуатації майже в два рази.

Що цікаво, вимог до труб для питної води не так багато, якщо врахувати наявність правильного повного маркування, то до них відносяться:

 • гладка внутрішня стінка,
 • відсутність всередині горбів, хвилястостей, тріщин.

Труба пе питна не повинна мати запаху, а також не мати в забарвленні неоднорідностей. Зазвичай, заглянувши в будь-який каталог, який має інтернет магазин труб пнд, можна помітити, що даний вид завжди відділений для зручності від інших.

Критерієм покупки найчастіше служать параметри, які характерні для продукту, такі як діаметр і товщина стінки, довжина відрізка або бухти, максимальний робочий тиск, морозостійкість. Якщо мова йде про захист кабелю або проводу, то ним може послужити тип труби – гофрований, а також знадобитися труба пнд з протяжкою. Для декого, приводом замовити конкретний вид продукту, служить вартість за метр.

Труба ПЕ та її монтаж

Вельми цікаво те, що приваблива труба пе та її різновид пнд технологією монтажу. Плюсом для покупців виявляється простота, з якою відбувається з'єднання пнд труб, можливість вибрати один з його типів: фітинговий, муфтовий, зварний. Для домашніх господарських потреб оптимальним вважають пнд компресійний фітинг, який дозволяє мати розбірні з'єднання. Серед фахівців є різні думки про те, які фітинги краще пластикові або латунні, тут береться до уваги те, наскільки надійне з'єднання труб пнд, ціна. Інтернет магазин дає можливість порівняти, скільки коштує той чи інший варіант, навіть якщо це буде опт або роздріб. Найрідкіснішим типом для цього виду вважається з'єднання через розтруби, конструкція повинна мати їх від самого початку, а також спіральовите. Крім того, монтаж повинен проводитися, виходячи з вимог до конкретного об'єкта.

Вимогою до укладання може служити захист від ультрафіолету, що вказує на необхідність прокладки під землею, в особливості, якщо це труба пнд для водопроводу. Для зниження ймовірності продавлювання, прокладена мережа засипається гравієм і лише після цього ґрунтом. У деяких випадках застосовується труба оболонка пнд, що знижує тиск на внутрішній шар.

Значний асортимент труб пропонують різні компанії-виробники, часто можна зустріти абревіатуру ПНДSTR, яка буквально означає тип поліетиленової труби і найменування торгової марки.