0
0
0

Навушники протишумові

Навушники протишумові

Шумоподавлюючі навушники та їх застосування

Кожному меломанові відомо, що повністю зануритися в атмосферу, можна просто вдягнувши навушники, але цей аксесуар часом служить зовсім іншим цілям – звукоізоляції та шумопоглинанню. Такі незамінні засоби індивідуального захисту ще часто називають захисними. Вони знайшли застосування в багатьох сферах, часто це навушники від шуму на виробництві, крім цього, їх активно використовують:

  • штампувальні та ливарні цехи;
  • промислові лінії, конвеєри;
  • будівельні об'єкти;
  • цивільна та військова авіація, в тому числі аеропорти, аеродроми;
  • підприємства з виробництва, ремонту авіаційної техніки;
  • навчання, тренування військових і інших силових структур;
  • майстерні;
  • цехи обробки листового металу, деревообробки;
  • для друкарні;
  • навушники для стрільби, полювання;
  • для лісозаготівель,
  • робіт на важких машинах: вантажівках, комбайнах, харвестерах, форвардерах.

Для правильного підбору даного засобу індивідуального захисту слід визначити рівень шуму, який буде впливати на орган слуху. Зазвичай, навушники шумоізолюючі з коефіцієнтом шумопоглинання 21 дБ призначаються для зниження шумів в межах до 100 dB. Щоб сертифікувати такі вироби їх тестують, виявляючи коефіцієнт ослаблення шуму (Noise Reduction Rating NRR), також іноді слід використовувати параметр акустична ефективність, що виражається в дБ або SNR (Single Number Rating). Останній вказує співвідношення рівня сигналу до шуму. Промислові підприємства часто видають їх для захисту від шуму разом з іншими видами ЗІЗ своїм співробітникам, купуючи їх оптом. Україна все частіше підходить до цього питання про безпеку і збереження слуху, застосовуючи європейську стандартизацію, тут є підприємства, здатні виготовити продукцію відповідної якості. Для розрахунків також використовуються акустичні децибели, оскільки шкода за рамками певного діапазону вища. Інтенсивність впливу також змінюється, адже шуми мають різний характер:

  • переривчастий,
  • імпульсний.

Підприємство проводить перевірку, після чого приймає відповідне виробниче положення. Відповідно до якого, можна замовити товар, правильно підбираючи тип і розмір.

Слід зазначити, що навушники шумоізолюючі іноді несуть додаткову функцію – утеплення, що особливо важливо в зимовий час і актуальним є для будівництва. Саме тут від впливу шуму слід захищати майже кожного співробітника, при цьому повинен підбиратися захист слуху з хорошою шумоізоляцією. У випадках поєднання ЗІЗ з теплим головним убором слід підбирати ті, що з наголов’ям, яке дозволяє більшу трансформацію дуги. Для захисту органів слуху іноді використовують поєднання технічних засобів, так зберігається оптимальна працездатність.

Протишумові навушники

Навушники будівельні протишумні

Для шумопоглинання застосовують такі засоби:

  • беруші,
  • навушники.

При цьому останні поділяють на типи:

  • звукоізолюючі, протишумні – пасивні;
  • активні, в тому числі балістичні.

Навушники для стрільби – особливий різновид виробу. Хоча раніше на стрільбищах використовували більш прості, пасивні, зараз, здебільшого, застосовують активні. У них застосовується протидіючий звук, для чого всередині є елемент живлення. Особливістю їх можна вважати шумопоглинання більшого діапазону частот. Подібні навушники для стрільби, що блокують зовнішній шум, призначені для придушення високих частот.

Для комфорту навушники шумоізолюючі виробляються і як окремий аксесуар, і як доповнення до інших засобів захисту, наприклад, окулярам, шолому, касці. Вони можуть бути стаціонарно закріплені на гвинти до каски або кріпитися за допомогою магнітних замків. При цьому навушники від шуму на виробництві передбачають у своїй конструкції можливість розміщення дужок робочих окулярів, кріплення респіратора. Кращі версії поєднують різноманітні переваги, такі як засоби і методи захисту від шуму. Якщо для полювання і стрільби захист слуху повинен працювати в більш широкому діапазоні, то для будівельних робіт є додаткові критерії, що стосуються зручності носіння та інших параметрів.

На будівництві, як і в багатьох перерахованих сферах, є рекомендовані види ЗІЗ слуху, а також норми, що вказують наскільки необхідно знижувати показник наявної гучності. Повне приглушення або звукоізоляція не рекомендується через відсутність реакції на звуковий сигнал небезпеки, який простіше і об'ємніше поширюється в будь-якому середовищі, ніж світловий. Особливо це необхідно для цеху, де повинні поєднуватися захист від зовнішнього шуму і швидкість реакції при виникненні небезпечних ситуацій. У подібних випадках іноді вибирають засоби з вбудованим радіоприймачем або рацією. Часом рекомендація на користь того чи іншого засобу захисту залежить від типу шумового навантаження:

  1. При змінному – навушники.
  2. При постійному – беруші.

На птахофабриках, де шумове навантаження постійне, а також є забруднення повітря, правильніше застосовувати останні. Якщо на підприємстві їх видають, розуміючи шкідливий вплив звуків, то в інших випадках купити їх можна самостійно, підібравши так, щоб вартість і параметри задовольняли особистим вимогам. Щоб зорієнтуватися, завжди можна заглянути в інтернет магазин, де оптимальна вартість і є сертифікат на навушники протишумні.

Виробничий шум – завдання, з яким справляються шумоізоляційні ЗІЗ, при цьому в певних випадках необхідним є ще і правильний вибір кольору. Як правило, чорні бездротові навушники закритого типу застосовують там, де низький поріг небезпеки, в інших випадках правильніше вибрати жовті, помаранчеві, червоні. Яскравий відтінок буде попереджувальним сигналом для оточуючих. Це правило буде працювати й для роботи в шумних приміщеннях, де в невеликому просторі застосовують одночасно різне гучне обладнання або інструменти, наприклад, підійде для болгарки, штроборіза.

Шумоподавлюючі навушники

Навушники захисні

На відмінність від усіх інших видів, навушники від шуму на виробництві захищають слух, повинні повністю покривати вушну раковину. Амбушюри при цьому повинні бути досить м'якими, комфортно і щільно прилягати до області навколо вуха, так, щоб блокувати шум, звук, який має велику гучність, і при цьому дозволяє чути голос мовця поруч. Надмірний тиск у даній зоні голови може привести до втрати координації, головного болю, підвищення тиску. В деяких випадках при виборі потрібна консультація, людині необхідно підібрати міцну безпечну комфортну модель ЗІЗ, носіння якої збереже слух. Вушна раковина, повністю покрита чашкою, висоту якої легко регулювати, для якої застосовано м'який матеріал, не буде натирати. Отже, працівник не буде зміщувати її, знижувати тим самим протишумний і звукоізоляційний ефект. Додатковий атрибут комфорту – м'яке узголів'я.

Основною вимогою, яка пред'являється, коли підбираються навушники шумоізолюючі, вважається їх ефективність, яка обмежується кістковою провідністю кісток черепа. До вимог відносять і такі параметри, що перевіряються:

  1. Поглинання шуму.
  2. Корекція рівнів звукового тиску.
  3. Акустичну ефективність

Вкрай важливо, щоб предмет надягався на весь часовий період впливу шуму, вважається, що година у восьмигодинній зміні без них нівелює всю позитивну дію ЗІЗ. Крім того, виріб повинен бути в обов'язковому порядку сертифікований згідно ДЕСТ і іншим технічним документам. Бажано, щоб матеріали і способи захисту від шуму в таких виробах відповідали вимогам Європейського Технічного Регламенту.

Будівельні навушники

Навушники протишумові, ціна в інтернет магазині

Колір Назва товару Ціна
чорно-червоний Протишумові навушники захисні SIZAM, OPTIMUM II 2350, SNR 21dB 176.00 грн.
чорно-червоний Протишумові навушники захисні SIZAM, OPTIMUM III 2950, SNR 21dB 215.00 грн.
чорно-червоний Протишумові навушники захисні SIZAM OPTIMUM III 2750, SNR 27dB 339.00 грн.
чорно-сірий Набір змінних обтюраторів 3М HY51 для навушників OPTIME-1 257.77 грн.
чорно-сірий Набір змінних обтюраторів 3М HY52 для навушників OPTIME-2 257.77 грн.
чорно-синій Протишумові навушники з кріпленням на каску SIZAM OPTIMUM-HELM 3050, SNR 26dB 489.00 грн.
зелено-чорний Протишумові навушники захисні 3М PELTOR OPTIME-1 H510A-401-GB, SNR 27dB 587.34 грн.
чорний Протишумові навушники захисні 3М PELTOR OPTIME-2 H520A-407-GQ, SNR 31dB 727.83 грн.
чорно-червоний Протишумові навушники захисні 3М PELTOR MT16H210F-478-RD SportTac, SNR 26dB 5 112.80 грн.

Популярні питання про навушники протишумові

В інтернет магазині Stroyploshadka.ua
SNR (англ. Signal-to-noise ratio) — це відношення сигнал/шум (в укр. ВСШ або ССШ). Це безрозмірна величина, що дорівнює відношенню потужності корисного сигналу до потужності шуму.