0
0
0

Шліфувальний круг

Показано з 1 по 51 із 63 (2 сторінок)
Шліфувальний круг

Диск шліфувальний – гарантія якісної обробки

Кутошліфувальні машини повсюдно застосовуються в операціях первинної та чистової обробки металу, каменю, скла, пластику та деревини. Універсальність ручного електроінструменту забезпечують абразивні насадки. З їх допомогою зачищають зварні шви, знімають іржу, видаляють старий лакофарбовий шар, готують матеріали для обробки.

Вибір абразивного товару надзвичайно широкий. Вигідно та швидко купити шліфувальний круг сьогодні можна в будь-якому інтернет магазині України. Правильне використання шліфнасадок можливе лише після знайомства з їх характеристиками та правилами роботи. Після отримання необхідної інформації, надати необхідну гладкість матеріалу зможе не тільки досвідчений шліфувальник на виробництві, а й новачок у побуті.

Базова класифікація шліфувальних насадок проводиться за способом контакту з поверхнею заготовки:

 1. Вузькою бічною кромкою (тверді диски).
 2. Торцевою частиною (гнучкі фіброві та пелюсткові круги).

Круги на основі фібри застосовують при обробці чорних та кольорових металів, гуми, деревини та каменю. Їх кладуть на спеціальну опорну тарілку та притискають за допомогою шайби.

Пелюсткове оснащення за формою поділяється на два види:

 • Плоске (зачищають, шліфують, полірують рівні поверхні зі сталі, чавуну, бетону, дерева);
 • Конусне (можна назвати універсальним. Підходить для плоских та криволінійних ділянок).

круг шліфувальний

Порівнюючи торцеві насадки, відзначимо, що фіброві вироби в деяких випадках перевершують пелюсткові. У фінальних операціях із листовим металом вони не створюють ямок. Перед жорсткими дисками вони також у пріоритеті за рахунок низької вібрації, відсутності зарізів та великої площі контакту.

Торцевою частиною працюють ще два види шліфнасадок:

 • Щіточні.
 • На змінних листках наждачної шкурки (для кріплення використовується липучка).

Щіточним оснащенням шліфування та полірування виконують рідко. Здебільшого його застосовують для очищення заготовок. Шліфкруги на липучці оптимальні при шліфуванні підлог з дощечок, ДСП та МДФ. Покупців товару приваблює їхня низька ціна та простота експлуатації.

Ще один параметр шліфкруга – зовнішній діаметр. Його вибір роблять під інструмент, яким виконують шліфувальні завдання.

Якщо невелика болгарка – підходять витратники на 115 мм. Вони незамінні при операціях в обмеженому просторі та однією рукою.

Вироби на 125 мм також встановлюють на малопотужні машини. Шліфкола розміром 150 і 180 мм призначені для середньої напівпрофесійної шліфувальної машини (КШМ). Ці товари мають високий попит. Оптимальні за продуктивністю та габаритами.

Шліфнасадки на 230 мм комплектують потужні професійні машини для тривалої роботи з товстим матеріалом.

Посадковий розмір у всіх насадок для КШМ однаковий і становить 22,2 мм.

Продуктивність значною мірою залежить від виду абразиву. Найчастіше виробники використовують електрокорунд (нормальний А14, білий А24,25) та діоксид цирконію. Ціна розхідників на основі електрокорундової крихти низька. Шліфдисками з нормальним електрокорундом користуються для попередньої зачистки. Білим виконують весь спектр підготовчих та чистових операцій із твердими матеріалами.

Кола з діоксиду цирконію міцніші за корундові і стійкіші до перегріву. Служать довше, дозволяють знімати нерівності на нержавіючій сталі, твердих сплавах та камені. Ще один вид абразиву – керамічний. Є дорогим, але найкращим за швидкістю та якістю обробки легованої сталі. Визначається абразив за кольором: електрокорунд фарбують у коричневий, діоксид цирконію у синій, а керамічну крихту у червоний.

У технічних параметрах товару завжди вказується зернистість абразиву. Для грубої обдирки на шліфувальну машину ставлять насадки з великими зернами (Р40, Р80). Для наступних операцій застосовують наждачні кола середньої крупності (Р120-150). Фінішна гладкість перед фарбуванням досягається установкою шліфнасадок від Р180 та вище.

шліфувальний круг

Наждачний круг – болгарки друг

Зняття задирок, обробка шліфуванням, полірування будматеріалів та промислових заготовок виконується наждачними колами. Їх можна недорого придбати на онлайн майданчиках. Доставка товару споживачам провадиться в лічені дні.

Маніпуляції з абразивним оснащенням супроводжує підвищений ризик. Висока швидкість обертання та розліт розпечених частинок вимагають надійно захистити руки та очі. Дрібний пил також становить небезпеку. Для виключення проблем із органами дихання при тривалому шліфуванні використовують респіратор. Для дриля, на який також ставлять шліфувальні круги, повною мірою відносяться перераховані вимоги безпеки.

 • Перед роботою з побутовою та професійною електричною машиною слід переконатися в цілісності струмопровідного дроту.
 • Працюючи наждачним кругом, слід стежити, щоб кабель не потрапив у зону його обертання.
 • Через небезпеку ураження електрострумом не слід застосовувати інструмент при високій вологості.
 • Усі легкогорючі матеріали повинні бути прибрані із зони утворення іскор.

Для зміни диска слід:

 1. Вимкнути інструмент від електромережі.
 2. Заклинити приводний вал.
 3. Спецключом відвернути затискну гайку.
 4. Зняти зношену шліфнасадку та встановити на її місце нову.
 5. Затягнути її стопорною гайкою.

Проблеми при роботі з шліфувальними насадками та їх вирішення

 • Підвищений та нерівномірний знос шліфдиску. Відбувається при надто гострому куті нахилу до заготівлі. Такий самий ефект призводить до надмірного тиску на інструмент. Усунути проблему можна, тримаючи насадку під кутом від 20 до 30 градусів до поверхні та зменшивши тиск на неї.
 • Поява вібрації. Причина криється в поганій фіксації кола затяжним фланцем і спостерігається під час роботи на великій відстані від місця кріплення заготовки. Уникнути вібрації можна надійною затяжкою диска та зменшенням плеча між зоною шліфування та місцем фіксації матеріалу.

круг шліфувальний