0
0
0

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)

sizam produkt
perchatki
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)

ЗІЗ для додаткової безпеки працівника

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) необхідні кожному співробітнику на будь-якому промисловому підприємстві. Професійна діяльність багатьох робочих пов'язана з підвищеним ризиком. Люди щодня можуть стикатися із серйозними небезпеками на робочому місці. Сучасні засоби індивідуального захисту призначені захистити їх від усіляких ризиків і зберегти здоров'я, а іноді і життя. Вони допоможуть створити найбільш комфортні умови для збереження трудового потенціалу співробітників, що працюють у несприятливих і шкідливих умовах промислових підприємств. Безпечні умови праці - це гарантія якісно виконаної роботи.

Широкий різноманітний асортимент ЗІЗ допоможе надійно захистити будь-якого працівника на виробництві та забезпечить його безпеку. Правильно підібрані захисні засоби запобігають впливу будь-яких негативних факторів, які можуть негативно вплинути на здоров'я людини. ЗІЗ так само важливі і необхідні, як і інструмент, з яким працює працівник.

Засоби індивідуального захисту працівників: класифікація і призначення

Класифікація ЗІЗ за призначенням:

  1. Комплексний захист голови і обличчя: каски, каскетки, захисні щитки.
  2. Засоби індивідуального захисту органів дихання: респіратори, змінні фільтри і передфільтри, напівмаски і повнолицеві маски.
  3. Засоби індивідуального захисту очей: зручні захисні окуляри закритого (герметичні) і відкритого типу.
  4. Засоби індивідуального захисту рук: захисні рукавички, рукавиці, краги.
  5. Засоби захисту органів слуху: навушники від шуму, беруші.

Каски, каскетки, підшоломники, респіратори, маски, навушники, захисні окуляри та інші аксесуари призначені зберегти здоров'я і життя людини. Перш ніж приступити до виконання будь-яких важких, висотних, небезпечних робіт, необхідно подбати про комплексний захист голови і тіла.

Робочі каски будівельника – найміцніший захисний засіб для голови.

Захисні каски і каскетки можна розділити за категоріями:

  • протиударні,
  • термостійкі каски для роботи при екстремально високих температурах,
  • термостійкі захисні каски від електродуги.

Іноді на додаток до каски є захисний щиток або забрало, які захищають обличчя й очі від попадання іскор, стружки, вогню.

Каска допомагає захистити від ударів по голові. Її потрібно застосовувати, коли є ризик пошкодити голову. Каскетка захищає від ударів головою об нерухомі предмети. Вона підходить для роботи в місцях, де немає великого ризику для голови і де маленький простір для роботи (під машиною, складські та логістичні роботи).

Різні кольори каски допоможуть визначити професію власника. Білий колір каски можна зустріти на голові у начальників, керівників, охоронців, інспекторів. Червоний колір у виконробів, інженерів та інших технічних працівників. Помаранчевий колір каски у обслуговуючого і робочого персоналу. Коричнева каска зустрічається у робітників гірничої промисловості. А у рятувальників колір каски блакитний.

Виготовляють їх з полімерів: полікарбонату, ABS-пластику, поліпропілену, поліетилену.

Дуже важливо при виконанні робіт підвищеної небезпеки зберегти здоровими очі і зір. Для цього знадобляться спеціальні вироби для захисту очей – захисні щитки, захисні окуляри, маски для зварника. Вони захищають очі, шию і обличчя від небезпечних шкідливих впливів, таких як гарячі бризки, іскри, дрібні осколки, металеві стружки і забезпечують надійний захист обличчя від ультрафіолетового випромінювання. Для їх виготовлення застосовують сучасні композитні та полімерні матеріали, метал. Маски для зварювання із затемненням захистять не тільки очі від інфрачервоного випромінювання, а й вхідні дихальні шляхи від зварювального газу, що з'являється під час різання металу або зварювальних робіт. Повний комплексний захист органів зору – запорука його збереження на тривалий час.

Захисні окуляри бувають відкриті, закриті (герметичні), з відкидним склом, з підсвічуванням, зі змінними або висувними дужками, обтюратором, покриттям проти відблисків, із запасними лінзами. Форма деяких моделей передбачає їх носіння поверх звичайних окулярів, що дуже зручно для роботи. Велика увага приділяється дизайну і практичності захисних окулярів, так як деякі професіонали змушені працювати в них тривалий робочий час.

Робочі окуляри бувають з прозорими лінзами (для захисту від механічних ризиків), жовтими (для роботи в затемненому або запиленому приміщенні), затемненими (для робіт при надмірному освітленні на відкритому просторі), блакитними лінзами (для роботи, що вимагає підвищеної уваги і концентрації).

Щоб захистити органи дихання знадобляться, також, респіратори, змінні фільтри і передфільтри, напівмаски і повнолицеві маски, протигази. Вони необхідні для роботи в умовах підвищеної запиленості та забруднення повітря в приміщенні. ЗІЗ органів дихання застосовують при виконанні будь-яких фарбувальних робіт для захисту від дрібнодисперсного пилу, рідких аерозольних частинок, випарів хімікатів і інших шкідливих рідин. Засоби індивідуального захисту органів дихання бувають одноразовими, ізолюючими і багаторазовими фільтруючими зі змінними фільтрами.

У тих, хто часто працює з особливо гучними електроприладами, такими як дриль, перфоратор, відбійний молоток, бензопила, з часом можуть з'явитися проблеми зі слухом, туговухість або навіть глухота. Спеціальні засоби, призначені для захисту від шуму на виробництві, допоможуть знизити навантаження на барабанні перетинки, зберегти слух і запобігти важким захворюванням. Такі ЗІЗ мають різний ступінь захисту, який залежить від рівня шуму, що вимірюється в Дб (децибел). Це беруші, вкладиші для вух і протишумні навушники.

Засоби захисту органів слуху застосовуються як захист від шуму на виробництві та бувають одноразовими і багаторазовими. Найпростіший і економний варіант – це одноразові вставки у вуха, які застосовують при невеликому рівні шуму. Багаторазові силіконові беруші зі шнурком також зручні для захисту від виробничого шуму середнього рівня.

Від дуже гучних шумових робіт допоможуть шумоізолюючі навушники. Протишумові навушники щільно прилягають до вух і добре знижують рівень шуму. Такі навушники виготовляють з вертикальними регулюючими дужками, потиличною дужкою або зі складною дужкою, що зручно в умовах роботи, щоб помістити складені навушники в кишеню.

Так як наші руки на роботі найчастіше піддаються різним ушкодженням і шкідливим впливам, порізам, подряпинам, опікам і іншим травмам, то вони потребують особливого захисту. Тому робочі рукавиці, краги або захисні рукавички – найнеобхідніший аксесуар на будь-якому промисловому виробництві. Вони допоможуть убезпечити, захистити, зберегти і тривалий час підтримувати руки в чистоті і безпеці.

Вся продукція відповідає українським та міжнародним стандартам щодо захисту здоров'я, санітарним і гігієнічним нормам, вимогам ДЕСТ і має відповідні сертифікати.

У нашому інтернет-магазині досить великий вибір засобів індивідуального захисту. У нас можна вибрати і купити ЗІЗ за доступною ціною. Менеджери підкажуть і дадуть відповідь на всі питання, що цікавлять клієнта, щодо розміру і комплектації. Доставка товару по Україні в короткі терміни.