0
0
0

Респіратори, маски і напівмаски

Код товару: 15998372
0
17.00 грн.
Купити
Код товару: 15998373
0
15.00 грн.
Купити
Новинка
Код товару: 15994382
0
407.00 грн.
Купити
Новинка
Новинка
Новинка
Код товару: 15995805
0
30 000.00 грн.
Купити
Код товару: 15994376
0
65.00 грн.
Купити
Код товару: 15994377
0
68.00 грн.
Купити
Код товару: 15994378
0
70.00 грн.
Купити
Код товару: 15994379
0
75.00 грн.
Купити
Код товару: 15994380
0
94.00 грн.
Купити
Респіратори, маски і напівмаски

Респіратор і середовище застосування

Захист здоров'я і життя людини – пріоритетне завдання, яке можливо вирішити в певних умовах за допомогою спеціальних засобів – ЗІЗ. До них відносять захисні респіратори –засоби для захисту органів дихання. Їхній спектр дії досить великий, правильний підбір і обслуговування дозволять нейтралізувати ризик ураження внутрішніх органів, а також служать профілактикою професійних хвороб дихальних шляхів – все це охорона здоров'я.

На виробництві забезпечення захисту проводиться за допомогою пристроїв і спеціальних пристосувань, які формують цілу групу продуктів для індивідуального захисту органів дихання або ЗІЗОД. Для комфортного вибору існує поділ засобів індивідуального захисту дихання за призначенням:

  • протиаерозольний,
  • протипиловий,
  • від запахів (газів).

При цьому відомо, що газоподібне середовище може мати різні форми частинок, тому потрібен універсальний захист від твердих і рідких частинок, у тому числі у вигляді туману, диму, пилу. Слід пам'ятати, що отруювати здатний навіть кисень. У певних випадках органи дихання потребують захисту від випарів металів і парів. Для перевірки якості фільтрації проводять безліч різних тестів. Це дозволяє маркувати респіратор фільтруючий, окреслити діапазон застосування для конкретних показників забрудненості. На додаток до систем, прийнятих у різних країнах, використовується доломітовий тест. Він визначає стійкість лицьових фільтруючих ЗІЗ органів дихання до проникнення частинок протягом заданої кількості часу – стандартної робочої зміни. Крім цього, необхідною є зручність у поєднанні цього засобу й інших, таких як захисні окуляри, протишумові навушники, приваблює в них відносно невисока ціна, можливість купити, не тільки в таких містах як Одеса, Дніпро, Харків, а й по всій території країни через інтернет магазин.

купити респіратор

Респіратор від пилу

Пилити можуть різні види оброблюваних речовин, до яких застосовується промисловий метод обробки, тому потрібно підвищувати безпеку співробітників, застосовуючи спеціальні засоби захисту. Найбільшу небезпеку несуть забруднення, які зустрічаються досить широко, тому респіратор протипиловий створений для захисту:

  • від металевого пилу,
  • від дрібнодисперсного пилу,
  • від деревного пилу.

Пил проникає всередину під час вдиху, осідає в легенях, викликаючи як тимчасовий дискомфорт, так і значні проблеми зі здоров'ям. Тому потрібно, щоб respirator щільно прилягав до шкіри обличчя, в тому числі: мав регулювання за рахунок натяжних ремінців і носового затиску, не заважав дихати і говорити, мав малу вагу. Випуск таких респіраторів здійснюється:

  1. Без клапану виходу.
  2. З клапаном видиху.

Як і всі вироби ЗІЗОД, респіратор протипиловий має маркування класу захисту, що зроблено для зручності вибору, чим вище його цифра, тим ефективніша фільтрація. Так для простоти сприйняття і підбору виділяють клас захисту:

  • FFP1 (до 4 ГДК) застосовується для ручної зачистки: свердління, різання і т.д.;
  • FFP2 (до 12 ГДК) застосовується при: штукатурних, піскоструминних, зварювальних роботах, цементуванні, утворенні тирси, дії озону або органічних парів, неприємних запахів, сортуванні сміття, утилізації відходів;
  • FFP3 (до 50 ГДК) застосовується для: роботи з токсичними речовинами, фармакологічними препаратами, біологічними речовинами і волокнами.

У деяких випадках концентрація може перевищувати ці показники, тоді необхідно фільтрувати повітря, зменшуючи наслідки і збільшуючи безпеку. Аварія ж вимагає ізолювати персонал.

Високі класи захисту, такі як FFP2, FFP3 ефективні при роботі з вірусами, бактеріями, мікроорганізмами, наприклад, такими як грип, в тому числі пташиний. Для диференціювання респіраторів за класами використовують тест на ГДК (AVE) – гранично допустиму концентрацію речовини в повітрі. Вимірювання проводиться в таких одиницях в MG/М3 або РРМ. Згідно з цими показниками відбувається сертифікація, що урізноманітнює асортимент.

Для простоти, в сучасних умовах захисний фактор або клас захисту наноситься на видиму частину, при цьому засоби індивідуального захисту можуть маркуватися додатково кольором, який вказує на відповідність:

  1. Зелений – до 4 ГДК.
  2. Синій – до 12 ГДК.
  3. Червоний – до 50 ГДК.

Колірний індикатор наноситься на клапан, кріплення гумок, носовий затискач. Таким чином, професійний пелюстковий респіратор може мати різне призначення.

Кожна характеристика враховує взаємодію з шкідливими речовинами, враховує їх потрапляння в організм. Україна часто записує його в категорію спецодяг, що змушує сприймати його, як ЗІЗ для будівельних робіт.

респіратори від пилу

Респіратор пелюстка

Різноманітні перевірки і тестування привели до появи найпростішого виду респіратора проти пилу, який отримав назву «пелюстка», яке стало загальним для цілого класу подібних за конструкцією. Варто сказати, що всі вироби поділяють за типом покриття обличчя на:

  1. Напівмаски.
  2. Маски.
  3. Шоломи.

Вибір конструкції ЗІЗ відбувається виходячи із необхідного ступеня очищення повітря, наявності тих чи інших небезпечних сполук в його складі. Респіратор Пелюстка відноситься до напівмаскок, має чашоподібну форму, виготовляється методом пресування електризованих волокон поліпропілену. За типом носіння він може бути:

  1. Одноразовий.
  2. Багаторазовий.

Пелюстка, а також респіратори, вироблені на його базі з певними змінами і доповненнями відносять до одноразових, такі випускає і 3М. Це означає, що респіратор протиаерозольний і інші його версії розраховані на разове застосування протягом однієї робочої зміни, після чого повинні утилізовуватися. Підбір його класу захисту повинен здійснюватися виходячи з умов праці. Купувати їх правильніше оптом. Завдяки тому, що тепер якісний товар доступний кожному, а коштує недорого, перш ніж замовити великий опт, можна вибрати найбільш підходящий різновид, наприклад, для зварника або роботи з КШМ. Тут слід виходити з того, що важливий фактор реалізації захисту – обережність в момент підбору, кожен елемент повинен захищати від проникнення забруднення.

Останнім часом для прибирання внутрішніх приміщень застосовуються достатньо агресивні, багатокомпонентні засоби. Не секрет, що від побутової хімії буває алергія. При цьому не тільки від безпосереднього контакту, але і від запахів побутовій хімії, багато хто страждає, якщо в повітрі присутній тютюновий дим. Кращий спосіб уникнути шкідливого впливу, убезпечити себе від рідких аерозолів і навіть дії на організм, яку здійснює озон – звичайний респіратор.

Респіратор для фарбування

Правильність підбору означає отримання достатньої фільтрації повітряної суміші в умовах певного забруднення. У сучасних умовах найчастіше використовується метод фарбування за допомогою розпилення, процедура проводиться в закритому приміщенні. Фарбувальні роботи – одні з найпоширеніших, їх виконують всередині і зовні будинків, у кузовних цехах, на меблевих виробництвах. У такому випадку концентрація шкідливих речовин досягає 50 ГДК, у якості захисту повинна бути використана напівмаска захисна з класом FFP4, однією з кращих вважається 3m, їй надають перевагу Київ і Львів. В продукції інших марок приваблює швидка доставка і невелика вартість. Роблять її з еластомеру і захищає вона від:

  • пилу (бетонного, вугільного, деревинного та ін.),
  • диму,
  • отруйних речовин,
  • газів,
  • туману,
  • різних випарів,
  • аерозолів,
  • зварювальної кіптяви,
  • запаху розчинників, фарби.

У даного ЗІЗ органів дихання, виготовленого згідно ДЕСТ, є певні переваги, які дозволяють отримати надійний захист і комфорт під час використання:

  1. Прокладка виконана з натуральної гуми.
  2. Можливе кріплення двох фільтрів.
  3. Ремені кріплення еластичні.
  4. Вага приблизно 80 грам, без фільтра.
  5. Сумісні з: захисними окулярами, касками, захисними навушниками.

Цей надійний продукт сприймається як будівельний або столярний, чудово підходить як для болгарки, так і для графіті, його можна придбати онлайн. Однак потрібно не тільки уникати ураження органів дихання, а й розробити найбільш безпечний механізм дій здатний передбачати і уберігати від них.

респіратор для фарбування

Напівмаска фільтруюча

Як вже було сказано вище, ЗІЗОД підбирається виходячи з умов виробництва. Останнім часом до них застосовуються такі вимоги з боку споживачів:

  • відповідність рівня безпеки заявленому,
  • комфорт при тривалому носінні,
  • мінімальний рівень небезпеки ураження органів дихання, утвореної під час використання середовищем в просторі під маскою.

Тому вкрай важливо, щоб засоби індивідуального захисту органів дихання підбиралися і експлуатувалися правильно. У багатьох випадках одним з оптимальних рішень вважається респіратор напівмаска багаторазового використання. Він забезпечує щільне прилягання до шкіри обличчя, забезпечений випускним клапаном відведення конденсату, дозволяє проводити заміну фільтрів без зміни самої напівмаски. Точно так само працює чвертьмаска, відрізняється вона лише тим, що не закриває область підборіддя.

Фільтруюча напівмаска не перешкоджає диханню, що дає можливість повністю сконцентруватися на виробничих завданнях. Відомо, що захист органів дихання ефективна лише за певних умов, коли застосовується маска респіратор багаторазова:

  • носіння виробу весь період дії небезпечних речовин,
  • своєчасна заміна фільтрів,
  • підтримання чистоти виробу.

Перевагою, якою не володіють інші моделі респіраторів, вважається те, що в гнізда для фільтрів можуть бути встановлені ті, що відповідають рівню забруднення. Такий підхід дає можливість заощадити і більш точно підбирати витратні матеріали під конкретні умови. На відміну від такого виробу як захисна маска респіратор, цей вид ЗІЗОД закриває лише нижню частину обличчя, а частіше лише певну область, перекриваючу рот з підборіддям і ніс. Він підходить для лакофарбових робіт, де працівник може вдихати найрізноманітніші шкідливі речовини, але зона впливу на шкіру обличчя збільшується.

Продукція може мати відмінності в самій конструкції, що відрізняється за типом застосовуваних фільтрів, їх розміщенням, формою напівмаски і її кріплень. Конструкція може мати:

  • передфільтр від пилу,
  • протиаерозольний передфільтр,
  • протиаерозольний фільтр.

При роботі зі змінними фільтрами, в тому числі з подвійними фільтрами, варто пам'ятати, що їх заміна повинна проводитися суто у вільному від забруднень просторі. Хоча, наприклад, напівмаски 3 М дозволяють швидку зміну, однак вплив в цей короткий час може виявитися надмірним. Слід пам'ятати, що згідно з тестами 3 m, середня тривалість ефективного очищення розрахована на одну зміну. Пам'ятайте, що для різних речовин характерні різні швидкості емісії, так для лаку вона одна, а для іншого лакофарбового виробу інша. Крім того, для лаку на базі різних розчинників і розріджувачів, вона також буде різною, що має відобразитися на підборі ЗІЗ.

На відміну від одноразових моделей напівмаски, які працюють за рахунок наелектризованих волокон, це повноцінна маска респіратор з вугільним фільтром, найдрібніша фракція якого затримує забруднення згідно символам маркування. Завдяки такій багатофункціональності продукту зі змінними фільтрами сфера застосування дуже широка:

  • у цехах різних напрямків промисловості;
  • на шахтах;
  • в сільському господарстві;
  • для обприскування хімікатами рослин на дачній ділянці;
  • для лакофарбових робіт;
  • при заточуванні ножів на електронаждаку;
  • при відбиванні старого кахлю у ванній кімнаті під час ремонту;
  • при виконанні прибирання приміщень;
  • для домашнього ремонту, якщо потрібно працювати з фарбами, лаками або болгаркою;
  • при роботі з лугами;
  • зварювальні роботи;
  • будівельні роботи.

Респіратори для захисту дихання від хімікатів

Спочатку респіратор був необхідний у виробничих цехах, незабаром він став застосовуватися в хімічних і медичних лабораторіях. Після того як ефективність була доведена, а технології вдосконалені, такі засоби індивідуального захисту органів дихання почали застосовувати повсюдно там, де є контакт з агресивним хімічним середовищем.

Напівмаску використовують, щоб:

  • забезпечити хімічний захист населення під час військових дій;
  • під час проведення рятувальних робіт та усунення аварійних ситуацій, де є можливість отруїтися через органи дихання;
  • під час проведення санітарних обробок, дезінфекції та дезінсекції;
  • на заводах з виробництва автомобільних засобів, літаків, кораблів і мотоциклів;
  • на нафтопереробних підприємствах, де здійснюється переробка, зберігання нафти, виробництво дизельного палива, масла;
  • на заводах з виробництва ацетону, барвників і смол;
  • для проведення будівельних робіт, особливо під час внутрішнього оздоблення приміщень;
  • у сільськогосподарській сфері, де в процесі роботи застосовуються мінеральні добрива, гербіциди, інші розпилювальні речовини;
  • в інших ситуаціях, де шкідливі речовини можуть забруднити повітря.

Як і в інших багаторазових продуктах цього напрямку, тут використовуються змінні фільтри і передфільтри, які можна купити окремо від напівмаски.

Вдале рішення буде доповнити нею малярський костюм, в такому ж вигляді використовується вона для хімічної промисловості та для роботи з хімікатами, при цьому в даному випадку вибирають відповідний нормам костюм хімзахисту.

напівмаска

Фільтр для респіратора

Змінні касети фільтрів дозволяють коригувати багаторазовий прилад під потреби в конкретний момент часу. Щоб при цьому підвищити ефективність і збільшити термін експлуатації навіть при високих концентраціях шкідливих речовин у повітряній суміші, застосовують передфільтр для напівмаски.

Для повноцінного захисту слід уважно оцінити компонентний склад повітря і те, що виступає в якості забруднювача на конкретному робочому місці, після чого вибрати фільтр, призначений для фільтрації органічних сполук, газів, парів, а також неорганічних сполук, кислих газів, аміаку і його з'єднань.

Експлуатація масок і напівмасок з багатокомпонентною системою фільтрів і передфільтрів може виконуватися без останніх, проте такий підхід частково знижує їх ефективність, так як пил здатен забруднювати фільтр швидше. Передфільтр для напівмаски працює так само як одноразовий респіратор, тобто виконує роль додаткового захисту від дрібнодисперсного пилу, туману. Тому бажано робити це лише за повної комплектації.

Повнолицьова маска

На відміну від всіх інших виробів, маска повнолицьова, як і випливає з назви, покриває все обличчя, тобто для повного захисту. Хоча вона не є протигазом, при цьому вона здатна виконувати все теж, що і напівмаска з повною комплектацією фільтруючих компонентів, при цьому має ряд переваг. Тобто маска з вугільним фільтром має ту ж ефективність, що і напівмаска, при цьому є захистом для органів дихання і зору одночасно. До них відносять:

  • більший комфорт при носінні, за рахунок зручних систем кріплення;
  • можливість розміщення окулярів всередині;
  • захист від впливів повітряних мас: температурних, вітрових;
  • спрощена система підбору виробу для найкращого прилягання.

Не варто забувати, що вона багаторазова. Користувачі відзначають також додатковий захист від механічних впливів, простоту санітарно-гігієнічної обробки внутрішньої частини. Особливо вказують вони на маски 3М. У цього продукту найбільш великий спектр застосування: підходить вона і як респіратор від хімії, наприклад, аерозолі від хімікатів, і як будівельна, для фарбувальних робіт. Лицьова захисна функція доповнена щільним приляганням, яке забезпечує еластомір, що зроблено для безпеки при роботі. При роботі з фільтром, співставленим із ступенем забруднення, вона здатна захистити навіть від вугільного пилу.

Хоча виріб може мати більш високу ціну, при цьому він показує себе з найкращого боку тоді, коли відбувається перехід рідкої фракції речовини в газоподібну. Тобто це чудова маска для фарбування. Відомо, що в процесі застосування фарбопультів та інших розпилювачів шкідливі сполуки виділяються з більшою швидкістю. Значить, маска малярська вбереже від шкідливих впливів, до того ж вона зручно поєднується із захисними костюмами для фарбування. Високий рівень комфорту і тоді, коли вона працює як маска від пилу, що підходить для широкого спектру професій і робіт, в тому числі для штукатурних, малярних і робіт, пов'язаних з меблевими матеріалами. Малярська прозора маска для обличчя працює як анти пил, майстер завжди може, без ризику для органів дихання, не рухаючи видалити забруднення з її поверхні. А зі склом значно простіше підтримувати чистоту внутрішньої і зовнішньої поверхонь. Все говорить на користь практичності даного вибору.