0
0
0

Матраци

Акція
Акція
Матраци

Якісний матрац для сну

Прокидатися з відчуттям сил і енергії – це одна з базових потреб будь-якої людини. Зручний якісний матрац забезпечує якісний тривалий сон, підтримує здоров'я, заряджає бадьорістю на весь день.

Твердість, наповнювачі, висота підбирається індивідуально. Існує ряд критеріїв, за якими вибирають матрац.

За конструкцією:

 • пружинні;
 • безпружинні.

Пружинні з залежними двоконусними пружинами Bonnel (Боннель) з'єднані між собою вгорі і внизу спеціальними замками. Забезпечують однакову жорсткість по всій поверхні. Натиснувши в одному місці – відбувається прогин і інших пружин. Механізм не повторює форму тіла. Перевагами є здатність витримати великі навантаження, хороша вентиляція, коштує досить дешево.

У блоках з незалежними пружинами Pocket Spring (Покет Спрін) кожна пружинка знаходиться окремо в індивідуальному чохлі. Механізм гнеться тільки в місцях натискання. Відсутній ефект хвилі.

Система з незалежними пружинами Multipocket (Мультіпокет) відрізняється від Pocket Spring великою кількістю пружин 300-2000 штук. Діаметр пружинок вужчий. З'єднуються чохли, в яких пружини. Забезпечується комфортний сон, розслаблення.

За властивостями:

 • анатомічний;
 • ортопедичний.

З анатомічним ефектом матрац прогинається точково. Обволікає тіло, повторює кожен його вигин. Знижує напругу, зменшує навантаження на суглоби, створює відчуття легкості. Сприяє відпочинку, швидкому відновленню сил. Застосовується при викривленні хребта, болях у попереку.

З ортопедичним ефектом матрац враховує природні вигини спини і підтримує хребетний стовп у фізіологічно правильному положенні. Сприяє розслабленню організму. Рекомендується як профілактика викривлення хребта. Чим природніше розташований хребет під час сну – тим вище ортопедичний ефект. Для порівняння – ортопедичні моделі жорсткіші, анатомічні – м'якіші.

За твердістю:

 • м'який;
 • середньої жорсткості;
 • жорсткий.

М'які прогинаються навіть під маленьким тиском. Не перекривають кровотік, обволікають поперек, забезпечують підтримку хребта. Мається на увазі м'яка поверхня, не продавлена. Підходить людям з невеликою вагою; при проблемах з опорно-руховим апаратом в області поперекового відділу; люблячим спати на боці; людям середнього віку без захворювань спини.

Середньожорсткі вибирають людям з вагою 60-90 кг; при хворобах грудного відділу хребта; вагітним; дітям.

Жорсткі рівномірно розподіляють навантаження по поверхні матрацу. Розслаблюють м'язи і хребет від напруги, нормалізують кровообіг. Використовують люди з надмірною вагою; при остеохондрозі; порушенні постави; проблемах в області верхньої частини спини; корисний підліткам і немовлятам. Не рекомендується людям похилого віку.

Моделі бувають дорослі і дитячі, що впливає на вибір твердості. Немовлятам підбирають жорсткі конструкції, людям у віці – м'які. Користувачам середнього віку підходять будь-які типи, зазвичай, вибирають із середньою твердістю. Перед вибором рекомендується порадитися з лікарем ортопедом.

За наповнювачами:

 • латекс;
 • кокос;
 • піна з ефектом пам'яті;
 • та інші.

Латексний буває натуральний і штучний. Ціна другого нижча. Матеріал вентилюється, витримує великі навантаження, швидко відновлює форму. Створює масажний і ортопедичний ефект. Перешкоджає передавлювання судин. Стійкий до деформації.

Кокосова койра додає матрацу необхідну пружність. Усередині виробу хороша циркуляція повітря, відсутні неприємні запахи, випаровується зайва волога. Підходять людям з алергією. Конструкція розслабляє м'язи і підтримує хребет.

Найчастіше наповнювачі комбінують. З одного боку латекс (м'якіше), з іншого – кокос (твердіше). При необхідності змінити жорсткість необхідно перевернути матрац.

Унікальна піна з пам'яттю форми Меморі запам'ятовує форму тіла сплячого. Тепло сплячого тисне і Memory починає повторювати контури силуету. Сприяє розслабленню м'язів, хребет приймає анатомічне положення сплячого, поліпшується кровообіг. Незабаром проходять головні і спинні болі.

Спальні матраци: види і характеристики

За віком:

 • дитячий (для новонароджених, підлітків);
 • дорослий.

Для новонароджених і дітей до 3-х років правильним буде придбати жорсткий безпружинний матрац для сну. У такому віці ще немає фізіологічних вигинів хребта. Дитині буде зручно перевертатися.

З 3-х до 7 вибирається середня жорсткість. Хребетний стовп ще формується.

Школярам рекомендується брати ортопедичні моделі. У лікувальних цілях – жорсткі.

В якості твердого наповнювача використовується кокосова койра або пінополіуретан високої щільності.

Розмір потрібно брати з урахуванням того, що дитина буде спати на матраці близько двох років.

Важливо вибирати гіпоалергенні наповнювачі: льон, кокосова койра та інші. Чохол з натуральної тканини: бавовна, жаккард.

Для дорослих вибирається конструкція за станом здоров'я. Якщо є болі в шийному відділі – підійдуть жорсткі конструкції. У нижній частині попереку – м'які.

Марац купити можна за розмірами:

 • односпальний;
 • півтораспальний;
 • двоспальний.

За призначенням:

 • для ліжка;
 • на диван.

Ліжко (каркас з ламелями) використовується як підстава, на яку лягає матрац.

Для дивана підходять тонкі спальні матраци без пружин. Допомагають вирівняти поверхню, продавлення, стики.

За товщиною:

 • тонкий (топпер, футон, 10 см);
 • товстий.

Топпер 5-7 см заввишки. Кладеться поверх звичайного матрацу, «top» – в перекладі з англійської мови «Верх». Застосовується для додаткового ортопедичного ефекту, коригує нерівність на ліжку, дивані і трохи регулює жорсткість спального місця. Спеціальні гумки-фіксатори допомагають закріпити виріб на поверхні.

Футон 4-10 см. Щільний багатошаровий. Анатомічно підтримує тіло під час сну. Кладеться поверх звичайного матраца, стелиться на розкладачку, диван, застосовується як додаткове спальне місце на підлозі. Після сну легко згорнути в рулон і поставити в будь-яке місце. Зручний при мінімальній кількості місця в квартирі.

Матрац товщиною 10 см. Виготовляється з комфортної піни високої щільності. Добре замінює повноцінний ортопедичний матрац. Відмінний варіант для двоярусного ліжка.

За застосуванням:

 • односторонній;
 • двосторонній.

Односторонні допомагають зменшити висоту спального місця. Підходять для невисокого ліжка, наприклад, дитячого, підліткового. Використовуються в санаторіях, готелях. Комфортно спати буде тільки на одній стороні. Відмінний варіант при виборі ціна-якість. Вартість дешевша ніж у двосторонніх.

Двосторонні створюють різний рівень жорсткості з кожного боку (м'який-твердий). Є варіант зима-літо (з одного боку шерсть, з іншого – бавовна), який можна перевертати за сезонністю. Спати можна на двох сторонах.

Інтернет магазин матраців

При виборі матрацу варто звернути увагу на деякі критерії:

 • стан здоров'я;
 • зріст, вага, вік сплячого;
 • скільки людина буде спати;
 • які розміри ліжка, дивана, куди буде стелитися.

Для збільшення терміну експлуатації матрацу пропонуємо деякі рекомендації:

 1. Перевертати кілька разів на рік. Односторонні за принципом «ноги-голова», двосторонні: «ноги-голова» і «верх-низ». Переворот допоможе уникнути вм'ятин.
 2. Пружинні і ортопедичні матраци краще не звертати, не згинати.
 3. Захисні наматрацники допомагають захистити виріб від бруду і рідин.
 4. Чистити пилососом і провітрювати. Не можна вибивати, для чищення використовувати агресивні хлоровмісні засоби.

Якщо ви вибрали і бажаєте купити матрац недорого – необхідно оформити замовлення на сайті або зателефонувати за телефоном контакт-центру. Категорійний менеджер проконсультує з питань підбору оптимального варіанту за доступною ціною. Онлайн каталог в інтернет магазині Стройплощадка допоможе знайти кращий варіант за розмірами, наповнювачів, жорсткості і відразу побачити вартість матрацу. Здійснюється доставка по Україні.