0.00 грн.
Зробити замовленняНавіщо потрібні рукавиці краги і які вони бувають?
При проведенні зварювальних і монтажних робіт дуже важливо захистити шкіру від опіків. Для цього використовується спеціальне екіпірування. Для захисту рук і кистей від опіків і механічних пошкоджень особливу роль зіграють рукавички краги.
Саме слово «краги» позначає великі одвороти на виробі. Тому робочі краги – це подовжені рукавички з розтрубами (воронкоподібне розширення), пошиті зі спилку (товста шкіра).
Такий вид рукавичок з манжетой призначений для того, щоб захистити руки від термічних або хімічних впливів в залежності від їх призначення. Такі вироби бувають декількох типів.
Види:
- нітрилові повний облив;
- зварювальні;
- пожежні.
Кожні краги застосовуються для певних робіт. Нітрилові краги мають маслобензостійкі властивості і рекомендуються при роботі з вуглеводнями (бензином, дизельним паливом, гасом, маслами, веретенкою, ПММ). Зварювальні краги – для робіт з дуговим і аргоновим зварюванням. Пожежні – для робіт з дуже високою температурою.
Дизайн за формою:
- Двопалі (великий палець окремо).
- Трипалі (великий і вказівний пальці окремо).
- П'ятипалі (стандартні).
П'ятипалі краги – найзручніші і найдорожчі. Вони не обмежують рухливість руки і пальців і застосовуються для тривалої роботи та використання аргонодугового зварювання.
Трипалі – застосовують в металургії, ливарному виробництві, нафтогазовій і вугільній промисловості. Їх частіше використовують взимку, тому що в п'ятипалих взимку може бути холодно.
Двопалі застосовують для зварювальних і слюсарних робіт.
Такий спецодяг для рук виготовляється з різних кольорів. Яскраві кольори або вставки допомагають побачити рукавички з далекої відстані при необхідності швидко знайти їх і ще такий колір сигналізує іншим людям про те, що зараз ведуться небезпечні роботи.
Кольори краг, що найчастіше зустрічаються:
- білі;
- червоні;
- сірі;
- сині;
- жовті;
- помаранчеві.
Білий колір краще відображає тепло.
Для того, щоб людина, яка працює в таких крагах була упевнена в їх властивості – на них вказуються 4 характеристики відповідно до стандарту EN 388:
- Зносостійкість (від 0 до 4).
- Стійкість до порізів (від 0 до 5).
- Стійкість до розривів (від 0 до 4).
- Стійкість до проколів (від 0 до 4).
Дані характеристики впливають на щільність і гнучкість виробу. Зварювальні рукавиці краги повинні мати високу міцність і при цьому високі теплозахисні та вогнестійкі властивості.
Краги зварника: види, сезонність і вимоги
Під час зварювальних робіт утворюється велика кількість іскор і часток розпеченого металу. Іноді можливі дотики руки до розігрітих деталей. У звичайних тканинних рукавичках варити не можна, тому що якщо на рукавицю впаде іскра – рукавиця почне тліти, що може привести до серйозного опіку. Зварювальні краги призначені для того, щоб захистити руки від теплового впливу джерела зварювального нагріву (електрична дуга, газовий пальник плазма та ін.). Для цього їх виготовляють з вогнетривкої тканини зі спеціальним просоченням або спилку. Також, при пошитті використовують термостійкі нитки.
Рукавиці для зварювання виготовляються з таких матеріалів:
- Шкіра.
- Шкіряний спилок.
Зварювальні роботи обов'язково повинні проводитися по техніці безпеки. Людина використовує негорючі засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) для зварника бо при зварюванні одяг знаходиться найближче до вогню. Тому рукавиці для зварювання застосовують у комплекті: маска зварника, зварювальні окуляри, захисний костюм для зварювання, спеціальне захисне взуття. Як доповнення до спецодягу можуть застосовуватися фартух, нарукавники і наколінники.
Рукавиці зварника дозволяють значно знизити травмонебезпеку при роботі з великими конструкціями.
Сфери застосування зварювальних рукавиць:
- ручне дугове зварювання;
- аргонове зварювання.
Для ручного дугового зварювання підходять всі моделі зварювальних рукавиць.
Для аргонового зварювання (TIG) підійдуть м'які краги. Оскільки в них шкіра тонша, а при такому зварюванні йде робота установкою аргонодугового зварювання. У ній багато регулювань, які потрібно постійно крутити, потрібно тримати присадний пруток. Тут необхідно більш чутливо відчувати роботу і такі краги забезпечують чутливість пальців.
Довжина рукавичок для зварювання залежить від характеру зварювальних робіт.
Види манжет:
- короткі (закривають кисті рук);
- подовжені (доходять майже до ліктя).
Короткі – це полегшений варіант краг. Вони підходять для виконання нескладних операцій. Підходять для напівавтоматичного і аргон дугового зварювання, тому що тут потрібна більш тонка структура. У них можна працювати в нижньому положенні, коли зварювання відбувається внизу, щоб нічого в манжети не залітало.
На довгих рукавичках є розтруби. Довгі манжети потрібні, щоб при русі між рукавом і рукавичкою не з'явилося зазору, тому що гарячі іскри можуть потрапити на шкіру. Подовжені манжети підходять для складних видів зварювання. У них можна працювати, коли те, що необхідно варити, знаходиться вище людини. Довгі манжети підходять для більш високих температур, ніж короткі.
У всіх краг є широкий розтруб, який дозволяє одягати їх поверх одягу і, якщо потрібно, швидко скинути рукавички з рук.
У натуральної шкіри хороша вентиляція, тому руки зварника під час роботи в таких виробах менше потіють, а це підвищує продуктивність і комфорт роботи.
До якісних зварювальних рукавичок за ДЕСТ відносяться такі вимоги:
- Вогнетривкість.
- Термостійкість.
- Міцність.
- Зносостійкість.
- Відштовхування вологи і рідин.
- Якісне пошиття виробу.
Оскільки зварювальні роботи є весь рік, то, щоб зварнику було зручно працювати, робочі рукавиці для рук шиються для різних погодних умов. Сезонність:
- літні;
- зимові;
- утеплені.
Літні використовують у теплу пору року. Вони тонше, в них комфортно працювати, шкіра рук дихає і не потіє. У якості підкладки тут використовують ХБ тканину або підкладки немає зовсім.
Зимові можна застосовувати восени і навесні, коли ще немає сильних морозів.
Утеплені застосовують при дуже низьких температурах. В якості підкладки (утеплювача) тут застосовується натуральне або штучне хутро.
Посилені краги роблять з додатковою підкладкою з внутрішньої сторони. Іноді їх шиють з накладками на долоні і великому пальці (робочі місця), щоб не було незахищених зон. Іноді роблять посилені шви. Важливо, щоб на краги на ребрі великого і вказівного пальців не було швів, тому що сюди найчастіше падають іскри і ця ділянка має бути повністю захищена.
Товстий шар спилку зносостійкий і захищає руки від порізів, проколів та інших механічних впливів. Так як зварювальник не тільки зварює деталі, але і стикує, перетягує їх – то він взаємодіє з металевими поверхнями, які можуть бути іржавими, брудними, мати гострі краї і задирки.
Рукавиці для зварювальних робіт популярні при роботі з болгаркою для нарізки і зачистки заготовок.
Рукавички шкіряні робочі
Робочі шкіряні рукавиці часто застосовують для переміщення вантажів.
Такий спецодяг добре облягає руки і забезпечує комфортну посадку.
Гладка шкіра більш стійка до забруднень і вологи, але не можна працювати в таких виробах з мокрими або масляними деталями. Якщо краги намокли – їх потрібно просушити при кімнатній температурі далеко від прямих джерел тепла. Їх не можна залишати вологими, тому що вони потріскаються.
Також, шкіряні краги застосовують у напівавтоматичному зварюванні. Тому що при роботі з напівавтоматичним зварюванням немає такого розбризкування як при звичайному дуговому зварюванні.
Вартість ЗІЗ рук з натуральної шкіри вище, але вони краще за основними показниками. Щоб вироби коштували дешевше – виготовляють комбіновані рукавиці зварника.
Краги спілкові
Краги для зварювання повинні бути стійкі до загоряння, надійні і довговічні. Тому їх виготовляють з високоякісного матеріалу. Як правило, їх шиють з брезенту, щільної бавовняної тканини і спилку. Спилок серед них найміцніший.
Спілкові рукавички – це особливим способом зрізана товста шкіра, що нагадує замшеву поверхню. У спилку шорстка, навіть трохи абразивна поверхня. Такі замшеві краги дуже затребувані, тому що вони міцні, зносостійкі і за доступною ціною.
Краги спілкові для зварника застосовуються:
- Для робіт з підвищеними температурами, оскільки він гасить іскри (хороша жаростійкість).
- У вологому середовищі, тому що має хороше зчеплення з поверхнями.
При виборі спецодягу для рук обов'язково потрібно звернути увагу на розмір. Розмір повинен відповідати розміру руки, щоб крага не зісковзувала. Це підвищить безпеку роботи і допоможе запобігти травмуванню.
Матеріали спилку:
- Коровій (рівний).
- Свинячий (на шкірі видно маленькі пори).
- Козиний (м'яка текстура).
- Овечій (м'яка текстура).
П'ятипалі краги з козячої шкіри використовують для аргонодугового зварювання. Козина шкіра дуже м'яка і це забезпечує хорошу рухливість, згин, спритність і чутливість пальців. Вона дозволяє добре відчувати дрібні предмети. Вказівний палець часто зшитий безшовним методом для захисту від вигорання.
Краги з коров'ячої шкіри застосовують як рукавиці коваля, в ливарних виробництвах, металургії.
Овеча шкіра м'яка. Вироби з неї забезпечують хороше маніпулювання. Вони використовуються як для зварювання, так і для роботи з інструментом.
Не варто економити на спилкових рукавичках. Тому що якщо спилок неякісний, то він швидко рветься, пропалюється і розходяться шви. Хороші вироби тримаються місяцями.
Рукавички краги комбіновані
Крім класичних, спілкові рукавички зварника бувають комбінованими. Їх так називають тому що в них надолонна частина і подушечки пальців зроблені зі спилку, а внутрішня частина – з ХБ тканини. Коли їх шиють, то поєднують щільну тканину зі спилку або шкірою.
Сфери застосування:
- Металургійна промисловість.
- Монтажні роботи.
- Будівництво.
- Ремонт.
- Робота з твердими матеріалами (обробка каменю, робота з деревом та ін.).
- Робота на судах.
- Майстерня, гараж.
Для зимових робіт вони можуть бути утеплені хутром. Це допомагає їм не дерев'яніти на холоді. Утеплені спілкові комбіновані рукавички забезпечують хороший повітрообмін, тому працівникові буде комфортно в них протягом всієї робочої зміни.
Зберігати краги необхідно в сухому місці, не ближче одного метра від працюючих опалювальних приладів. Не можна допускати вплив прямих сонячних променів протягом тривалого проміжку часу і контакту з хімічними речовинами. Якщо потрібно випрати – то прати не більше 5 раз при температурі 40°С. Після прання необхідно ретельно висушити, щоб усередині не залишалося вологи. Багато зварювальників не перуть рукавиці. Після використання просто викидають їх і одягають нові.
У нашому інтернет магазині представлений широкий асортимент товару і ви можете вибирати необхідні вам рукавиці для зварювання. Можна замовити один товар, можна опт. Для того, щоб купити краги – потрібно оформити замовлення на сайті або зателефонувати за телефоном контакт-центру. При необхідності, наші менеджери проконсультують вас з необхідних питань, а наша ціна і доставка приємно порадують.
Краги, ціна в інтернет магазині
Довжина манжети | Рукавички краги | Ціна |
коротка | Рукавички нітрилові Beybi Kn6, захисний манжет, сині, розмір 9 | 45.44 грн. |
коротка | Рукавички нітрилові Beybi Kn6, захисний манжет, сині, розмір 10 | 45.44 грн. |
коротка | Рукавички нітрилові Doloni 851, бензомаслостійкі, крага, розмір 10 | 69.00 грн. |
коротка | Рукавиці краги Doloni 4500, з протиковзким покриттям, жовті, розмір 10 | 55.00 грн. |
коротка | Рукавички робочі комбіновані Doloni 4573, біло-червоні, розмір 10 | 130.00 грн. |
коротка | Рукавички робочі комбіновані Doloni 4574, біло-жовті, розмір 10 | 130.00 грн. |
коротка | Рукавиці краги Doloni 4575, червоні, розмір 10 | 210.00 грн. |
Популярні питання про рукавички краги
- Спілкові: для зварювальних робіт.
- З нітрилові покриттям: для робіт з маслами.
- З латексним покриттям: для робіт з ковзкими предметами.