0
0
0

Пелюстковий круг

Показано з 1 по 7 із 7 (1 сторінок)
Пелюстковий круг

Круг пелюстковий 125 – універсальне рішення для зачистки та шліфування

Для надання матеріалу необхідного ступеня шорсткості використовують різні насадки. Найбільш зручний та практичний варіант – круги пелюсткової конструкції. Вони відрізняються високим ресурсом, дозволяють обробляти плоскі поверхні та ділянки складної конфігурації. Перед тим, як купити пелюстковий круг на болгарку, слід вивчити різновиди цих розхідників.

Існує дві базові конструкції пелюсткових насадок:

  1. Радіальна (пелюстки на крузі розташовуються перпендикулярно до осі обертання, утворюючи своєрідне «колесо»).
  2. Торцева (листки наждачного паперу наклеєні на поверхні під кутом, віялоподібно).

Очевидна перевага першої конструкції – висока гнучкість абразивного шару, що дозволяє використовувати виріб для важкодоступних місць. Важлива перевага обох видів шліфувань – постійна готовність до роботи. Вона досягається завдяки тому, що в міру зношування зерен абразиву їхнє місце займають нові, розташовані поруч.

пелюстковий круг

Радіальний пелюстковий круг

круг пелюстковий

Торцева насадка

Другий важливий параметр – зернистість. Розмір частинок абразиву вказується на маркуванні в цифрах: 120, 80, 60, 40. Чим більше число, тим дрібніше зерно. До зачистних дисків відносять розхідники 40-60. Ними виконують грубу обробку. Середня чистота поверхні досягається насадками на 80. Фінішні операції виробляються виробами цифрою 120.

На відміну від радіальних, торцеві віялові круги бувають двох різновидів:

  • прямі (обробка великих за площею заготівель);
  • конусні (зачищення стиків, швів та кромок).

Віялові шліфдиски радіального типу випускаються не тільки для болгарок, але і для дрилів. Відмінності між ними помітити не складно. Коло кутошліфувальної машини (КШМ, ВШМ) має посадковий отвір під вал. Пелюсткова насадка на дриль йде без отвору. Вона кріпиться в патроні і тому має хвостовик у вигляді шпильки. Зазначимо також, що з розхідників різні зовнішні діаметри. У болгарок вони ширші (від 100 до 355 мм), у дрилів вужчі (60, 80 мм).

До переваг пелюсткових насадок слід віднести:

  • малий нагрів;
  • висока якість обробки;
  • низьку шумність;
  • великий ресурс.

Сфера застосування – обробка різноманітних металів, деревини, пластику, композитних матеріалів. З їх допомогою виконують операції з підготовки до фарбування, лакування, видаляють шар старої обробки, ділянки корозії, зачищають зварені шви, прибирають задирки. Сьогодні в інтернет магазині можна недорого замовити віялові насадки всіх типів і розмірів, що випускаються промисловістю України. Їхня доставка займає мінімум часу. Найбільшим попитом користуються кола на 125, 180, 230, і 355 мм.

Правильний вибір товару можна зробити, якщо взяти до уваги вид абразиву. Інакше є ризик видалення надмірної кількості матеріалу, збільшення часу та вартості роботи.

Найбільш поширений зачисний та шліфувальний абразивний матеріал – електрокорунд. Він забарвлюється у коричневий колір та маркується літерою «А». Служать вони досить довго.

Твердіше ріжуче зерно виробляють із діоксиду цирконію. Його використовують для операцій з нержавіючої та вуглецевої сталі. Цирконієва оснастка служить довше електрокорундової. Забарвлення у діоксиду цирконію синє, а маркування "ZA".

Диск пелюстковий. Заходи безпеки та корисна інформація

Вироби віялової конструкції менш травматичні, ніж диски для різання. Тим не менш, висока швидкість обертання та наявність гострого абразиву вимагають дотримуватись правил безпеки. До них відносяться:

  • використання захисних рукавиць;
  • наявність окулярів, що виключають влучення пилу в очі;
  • вентиляція робочого місця;
  • контроль цілісності ізоляції кабелю електричних машин.

Роблячи замовлення, зважте, що коло може мати різну кількість листя. Існує стандартне шліфувальне оснащення та потовщене (HD). В останньому приблизно на 40% більше робочих листків. Воно відрізняється більш м'якою обробкою та тривалим терміном експлуатації.

Правила застосування

Круг служить максимально довго та ефективно, якщо його використовують під правильним кутом.

Болгарка з пелюстковим колом має бути у контакті із заготівлею під кутом 0-35 градусів. Причому для кожного ступеню нахилу оптимальний певний тип диска:

  1. Чистову обробку з невеликим нахилом (0-15 градусів) рекомендується виконувати виробами Type 27.
  2. Диски Type 29 оптимальні для операцій під великими кутами (15-25 градусів).

круг пелюстковий 125


 Поширена помилка новачків – надто сильний тиск на інструмент. Це призводить до того, що швидкість шліфкола зменшується, спостерігається підвищений знос та перегрів. Надлишковий тиск призводить до вибоїн, підрізування, пошкодження оброблюваної поверхні. Ще одна помилка – робота під тупим кутом до заготівлі, що веде до прискореного зносу країв кола.